Sign in to follow this  
Followers 0
Milos Uzelac

Expressing and understanding my thoughts, feelings and current life problems

14 posts in this topic

Hvala ti što si javio i izvini što nisam odmah odgovorio. Nisam ulazio na sajt dugo jer sam imao momente gde sam digao ruke od svega i trenutno sam se već duže vremena od Novembra i kada sam prestao od Januara da se posvetim redovnom učenju za ispite i predmete u sledećem semestru a pogotovo sada poslednjih par nedelja u Februaru i Martu gde sam s zavukao se tu kod babe gde sam bukvalno parazitirao od novca od porodične penzije koju dobijam od pokojne majke što pohađam  redovne studije, na koje imam pravo do 26. godine i od babine penzije koju dobija od dede kao supruga dede koji je bio vojno lice. Gledam sada da se vratim redovnom učenju i da se discplinujem oko toga da položim bar neke predmete do kraja Oktobra iako sam zbog nesvesnih, sebičnih i jako loših poteza profućkao mogućnost da ostvarim budžet ove godine a time i mogućnost uopšte do kraja studija, jer jedina bila prilika za to da pokušam ove godine.

Toliko sam sebe zapustio i ulenjio se oko ustajanja u toku dana i imao momente prošle nedelje gde se ispaljivao i nisam se javljao nijednom bliskom drugaru do sada, samo im nisam odgovorio na poruke i što sam prekinuo duže kontakt sa rodbinom sa mamine strane zbog neuspeha oko studija i mog ne javljanja njima zbog odlaganja i lenjosti.

Inače ako mogu da te pitam jel moguće da nekako promenim ime naloga na forumu da mi ne stoji više puno ime  i prezime. Brine me zbog pretrage strane nekih budućih poslodavaca ako bi iskočilo ako bi me tražili na pretraživaču i ako bi mi odmah iskočilo moje ime sa objavama na ovom forumu i slično država ovde na čelu sa vladajućom partijom je imala priličan totalitarni zaokret u poslednjih nekoliko godina (primer. Iskaču mi oglasi na Jutjubu od strane Ministarstva odbrane za konkurse za pohađanje vojnih škola i akademija za mlade koji su mi izašli samo zato što imam navedene podatke o svom godištu u Google nalogu i još se razmišlja da se ponovo uvede obavezni vojni rok za mlade koji završe srednju školu i napune 18. godina nakon što ukinut još od  2006. godine  u Srbiji).

Izvini zbog nepismenosti i gramatičkih grešaka hteo sam samo što pre ovo da ispišem jer ti nisam odgovorio još od kada si me lepo upitao za stanje pre skoro sada dve nedelje.

Ukratko brine me, između ostalog, što nemam jasan plan za budućnost i što se nisam potrudio ovih par meseci kada je nastupila va lična i porodična kriza nakon dedine smrti što se nisam potrudio da sotanem fokusiran da razvijam, svaki dan, barem malo po malo, neke veštine, talente i disciplinu (osim delimičnog znanja Engleskog) koju bih već sada mogao da upotrebim na tržištu rada da počnem da zarađajem za sebe da bih se osetio da sam sposoban da živim za sebe i da izdržavam sebe u ovoj situaciji. I brine me  i porodična situacija, da ne ulazim sada previše, u budućnosti nakon što moja baba, sa kojom živim sada, bude preminula u nekom periodu, da budem otvoren o čemu sam razmišljao.

Hvala ti puno što si javio i ponudio da izdvojiš da saslušaš moje tugovanke i kompleks mentaliteta žrtve koji sam sebi nažalost duboko ukorenio i usadio lošim navikama, već nekoliko godina u nazad  kada pogledam sebe i svoje postupke u retrospektivi i unazad, i na kojeg sam nisam dovoljno posvetio da radim da ublažavam i umanjujem u svakodnevnom životu i u interakcijama sa drugim ljudima.

Edited by Milos Uzelac

"Keep your eye on the ball. " - Michael Brooks 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle sve u svemu, uobičajeni student. xD

Sudeći po ovome što si napisao već sad znaš šta treba da radiš. 

Ne nije moguće promeniti ime, nažalost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno na odgovoru i na uveravajucim recima podrske!

Izvini sto nisam ulazio na sajt i odgovorio bio sam po obicaju u haosu i upetljao sam se i sa psihijatrijom prosle nedelje iz koje polako sada zelim da se izvucem i prevazidjem.

Inace idem svake nedelje jos od pre otprilike dva meseca kod jedne zene psihologa da resavam ove navike i da imam sa nekim da razgovoram na dubljem nivou o ovim stvarima. Tako da koristim ove resurse koje trenutno imam za pokrivanje troskova tih sastanaka i da se polako normalizujem i stabilizujem da bih bio funkcionalan u nekim blizem periodu i za rad u nekom trenutku pored fakulteta.

Hvala ti jos jedno na podrsci i na uveravajucim recima kontekstualizacije mog polozaja sa onim to vec prolaze, sto su prosli i suocavaju se i suocilo se i bezbroj drugih studenata i pre mene i sada, ovde gde zivim i drugde u svetu! :)

 

Edited by Milos Uzelac

"Keep your eye on the ball. " - Michael Brooks 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Milos Uzelac said:

Hvala ti puno na odgovoru i na uveravajucim recima podrske!

Nema na čemu. 

Quote

Izvini sto nisam ulazio na sajt i odgovorio bio sam po obicaju u haosu i upetljao sam se i sa psihijatrijom prosle nedelje iz koje polako sada zelim da se izvucem i prevazidjem.

Čim ti imaš psihijatra, psihologa, interesuješ se za lični razvoj svestan svih svojih mana i problema. Bićeš ti sasvim ok. 

Quote

Inace idem svake nedelje jos od pre otprilike dva meseca kod jedne zene psihologa da resavam ove navike i da imam sa nekim da razgovoram na dubljem nivou o ovim stvarima. Tako da koristim ove resurse koje trenutno imam za pokrivanje troskova tih sastanaka i da se polako normalizujem i stabilizujem da bih bio funkcionalan u nekim blizem periodu i za rad u nekom trenutku pored fakulteta.

Razumem. 

Quote

Hvala ti jos jedno na podrsci i na uveravajucim recima kontekstualizacije mog polozaja sa onim to vec prolaze, sto su prosli i suocavaju se i suocilo se i bezbroj drugih studenata i pre mene i sada, ovde gde zivim i drugde u svetu! :)

 

Nema na čemu. Ja sam studirao mašinstvo i jel mogu da kažem. Jebem ti fakultet i državu. Izvini jače je od mene.Morao sam. xD

Iskazujem osećanja. ;)

Edited by zeroISinfinity

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zeroISinfinity said:

 

Čim ti imaš psihijatra, psihologa, interesuješ se za lični razvoj svestan svih svojih mana i problema. Bićeš ti sasvim ok. 

Hvala ti na uveravanju i bodrenju oko toga, nadam se i ja da ce od sada nakon tih raygovora sve ici vise manje uzlaznom linijom :)

1 hour ago, zeroISinfinity said:

 

Nema na čemu. Ja sam studirao mašinstvo i jel mogu da kažem. Jebem ti fakultet i državu. Izvini jače je od mene.Morao sam. xD

Iskazujem osećanja. ;)

Haha naravno potpuno te razumem kako se osećaš po tom pitanju. Pretpostavljam da već svakako znaš da većina ljudi ovde koja žive u gradu se tako osećaju, nažalost više ili manje, naravno kada su spremni da se otvore oko toga i priznaju :)

Ali barem pozitivna tačka ex-YU država i ostataka njihovih tekovina iz socijalizma je barem ta mogućnost besplatnog školstva i državnog finansiranja ako si posvećen i vredan student , čiju sam mogućnost ja nažalost više manje profućkao pa cu od sada po svojoj prilici morati da sam da nastavim finansiram svoje obrazovanje u budućnosti, ali oko čega na Zapadu, iako nikada nisam živeo tamo nego sam samo rođen, koliko sam čuo i upućen sam nemaš baš puno mogućnosti i prilika da te pripomaže sistem oko obrazovanja i dosta si više prepušten sam da finansiraš svoje obrazovanje bez puno pripomoći od države i sl.

Edited by Milos Uzelac

"Keep your eye on the ball. " - Michael Brooks 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I wanted to write this before I continue my studying because I felt I needed to express and verbalize in written form these heavy thought patterns and heavy feelings I've been having when I sat down on a chair to meditate a little bit for 10 minutes as a break from focusing my mind on studying and learning.

Update: Sat still for 15 minutes felt the same feeling of fatigue engulf my mind and body.

What I thought about and felt were thoughts about death, or to be more specific projected fears of me dying from my own hand as a result of failing to achieve what I set out for myself in life and failing to reach that standard, and giving up, not being willing to regress or degrade myself to a lower level of existing, thinking and feeling then I am currently at. There are of course regressions and downturns in life, but my fears I am having regarding this is of them being permanent and of not being able to return back, particularly to a state of consciousness and being in relation to the world where I once was when I look back at my murky memories.

But what is stopping me from seeking death are the consequences of dying at this point in life, to be more specific, my imagined rule that if repeat the same fate as my mother has, the consequences would be extremely bad and difficult karmic chain to break when I, imagine, would return back to this earth again in a different form either to live out the unconscious punishment of that act or of having to go through the same mistakes I did and that I committed in this life until I learn from them and learn how to correct them. So, in essence, what's acting as a huge deterrent for me not to commit suicide is the inevitable heavy burden and karmic punishment that would result and occur in the next life, that would be severely worse and harder to endure than the one in this one, of having been unable to break the chain of suicides in my family with my mother's own reasons and undefeated pain and problems that led her to it, and because of the attachment and care I still have towards my father and grandmother of not wanting to cause them the, I am quite sure of it, the unbearable pain and suffering in their lives, that I fear the most, because of the loss of me, will push them as well down the path of not having a purpose and will to live any longer because of the unbearable I would inflict upon them If I would partake in such an act.

Edited by Milos Uzelac

"Keep your eye on the ball. " - Michael Brooks 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wanted to post these pictures I've taken in this coping and emotional healing journal so I can remind myself of the beauty and magnificence of the atmosphere of this planet and the celestial bodies that are in it's proximity and also to have them somewhere stored so I can revisit them and remind myself of the privileges and luck that I have in that to be able to experience them and the ability to take a picture of them to have them as a memories. 

 

 

IMG_20210128_171415.jpg

IMG_20210128_165157.jpg

Edited by Milos Uzelac

"Keep your eye on the ball. " - Michael Brooks 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0